Ο Δήμος Σουλίου σε συνεργασία με την Ελληνική Ορνιθολογική Εταιρεία, η οποία συμμετέχει στο πρόγραμμα LIFE «Η επιστροφή του ασπροπάρη», διοργανώνουν εκδήλωση ενημέρωσης για το ακόλουθο θέμα.
ΘΕΜΑ: «Το πρόβλημα των δηλητηριασμένων δολωμάτων και ο άμεσος κίνδυνος εξαφάνισης του ασπροπάρη και των άλλων γυπών της Ελλάδας»
Εισήγηση 1η: Χαρητάκης Παπαϊωάννου, Βιολόγος/ ΕΟΕ: «Στοιχεία βιολογίας/ οικολογίας του ασπροπάρη. Απειλές και δηλητηριασμένα δολώματα. Οι δράσεις του προγράμματος LIFE».
Διάρκεια: 35 λεπτά.
Εισήγηση 2η: Δημήτρης Βαβύλης, Βιολόγος- Χειριστής σκύλου ανίχνευσης Δηλητηριασμένων δολωμάτων/ ΕΟΕ: “Δηλητηριασμένα δολώματα στη φύση – Αναγνώριση και συλλογή με ασφάλεια».
Διάρκεια 35 λεπτά.
ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ
ΧΩΡΟΣ:ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΕΚΔΗΛΏΣΕΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΛΙΟΥ,
ΧΡΟΝΟΣ:ΠΕΜΠΤΗ. 1 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016, ΩΡΑ: 18.30
Παραμυθιά: "Η επιστροφή του Ασπροπάρη"
Reviewed by thespro.gr
on
Δευτέρα, Νοεμβρίου 28, 2016
Rating:
![Παραμυθιά: "Η επιστροφή του Ασπροπάρη"](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhggXHYEEOV6YhXKM6cEWkmReeObWpx8Gv9xWByOZ8_vWiVCX6-XAV8KZUFJUEdPh81ttbX4ya44FzyoaMyjHoS-vnKGQcpsZ1CICLmLGr78QyWK-KYd27FRf4Yig23ezoavYvzZ9AwbD43/s72-c/asproparis.jpg)