Ηγουμενίτσα: 2 χρυσά και 1 χάλκινο από την σχολή Black Belt shotokan karate

Το σαββατοκύριακο 14-15/4 στο Lamia Series Open 2018 αγωνίστηκαν οι 6 αθλητές του συλλόγου Black Belt shotokan karate Ηγουμενίτσας:
3)Στόλη Μαρία
4)Στόλης Δημήτρης
5)Στόλη ευρυδικη
6)Μπίνας Κωνσταντίνος
Για άλλη μια φορά απέδειξαν το ήθος τους και το υψηλό τους αγωνιστικό επίπεδο, αφού ο Στόλης Δημήτρης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία ανδρών -75 κιλά, η Στόλη Μαρία κατέκτησε και αυτή το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία γυναικών -55 κιλά και η Στόλη ευρυδικη κατέλαβε την 3η θέση στην κατηγορία νέων γυναικών +59 κιλά.
Ο πρωταθλητής Μπίνας Κωνσταντίνος, λόγω του σοβαρού τραυματισμού του στον ημιτελικό, δεν μπόρεσε να συνεχίσει και έχασε μια θέση την οποία άξιζε και με το παραπάνω.
Ο Δημήτρης Κουλουρης πάρα τον λίγο χρόνο ενασχόλησής του με το άθλημα, έκανε μια εντυπωσιακή εμφάνιση πολλά υποσχόμενη και κατέλαβε την 4η θέση στην κατηγορία νέων ανδρών -57 κιλά
Τέλος ο Ηλίας Βενος μετά από 2 χρόνια εποχής έκανε μια αξιοπρεπή εμφάνιση στην κατηγορία νέων ανδρών -57 κιλά!!!

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές καθώς και στον προπονητή τους κ. Κυριάκο Στόλη.

Ηγουμενίτσα: 2 χρυσά και 1 χάλκινο από την σχολή Black Belt shotokan karate Ηγουμενίτσα: 2 χρυσά και 1 χάλκινο από την σχολή Black Belt shotokan karate Reviewed by thespro.gr on Τρίτη, Απριλίου 17, 2018 Rating: 5