Αφού ολοκληρώθηκε η καταμέτρηση των ψηφοδελτίων και σύμφωνα με τα ποσοστά που κατέλαβε ο κάθε συνδυασμός, προέκυψαν και οι έδρες που θα καταλάβει η κάθε παράταξη στο επόμενο δημοτικό συμβούλιο του Δήμου Ηγουμενίτσας.
Όπως βλέπετε και στον πίνακα που ανακοίνωσε το Υπουργείο Εσωτερικών, ο συνδυασμός του Γιάννη Λώλου έχει την πλειοψηφία των εδρών καταλαμβάνοντας 14 από τις 27 έδρες.
Ο συνδυασμός του Γιάννη Γόγολου θα εκπροσωπείται από εννέα (9) δημοτικούς συμβούλους, η παράταξη του Θωμά Δημητρίου με τρείς (3) και από τη Λαϊκή Συσπείρωση εκλέγεται ο επικεφαλής Δώρης Δήμας.
Η κατανομή των εδρών στο Δήμο Ηγουμενίτσας
Reviewed by thespro.gr
on
Παρασκευή, Μαΐου 31, 2019
Rating:
![Η κατανομή των εδρών στο Δήμο Ηγουμενίτσας](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgm1-QDxkdkzpNpwmjAz6b6CBSzcp3wwVeAcyWku8UEPXS32XxxHNoqDl5VlLngJrY3MPK-ncqGS6YRpohKy_noKKoHDA7iwrxa8bjd8PfIl5nTdZvzP9QwZFgX2AF-nB41lkyy027QsCJJ/s72-c/%25CE%2597%25CE%2593%25CE%259F%25CE%25A5%25CE%259C%25CE%2595%25CE%259D%25CE%2599%25CE%25A4%25CE%25A3%25CE%2591+-+%25CE%2594%25CE%2597%25CE%259C%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%25A7%25CE%2595%25CE%2599%25CE%259F.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια: