Νηπιαγωγείο Μαυρουδίου: «Εργαστήριο: Τέχνη και Συναισθήματα. Οι σκέψεις μέσα από τα χρώματα»
Η Τέχνη μπορεί να βοηθήσει να αντιληφθούμε και να κατανοήσουμε την πολυπλοκότητα των ανθρώπινων συναισθημάτων. Σε αυτό το βιωματικό εργαστήριο που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 9 Απριλίου, 10:00-13:00 στον αύλειο χώρο του Νηπιαγωγείου Μαυρουδίου, πειραματιζόμαστε δουλεύοντας με μια σύνθετη χρωματική παλέτα συναισθημάτων: χρώματα, πινέλα, σχήματα και αντικείμενα δίνουν μορφή και νόημα στις σκέψεις και τις λέξεις.
Οδηγός μας, για να εξερευνήσουμε αυτούς τους χρωματικούς εννοιολογικούς και συναισθηματικούς χάρτες θα είναι η Loreto Oyarzún, πτυχιούχος Καλών Τεχνών, Gerrit Rietveld Academy, Amsterdam.
Το εργαστήριο διοργανώνεται από το Νηπιαγωγείο Μαυρουδίου και απευθύνεται σε ενήλικες. Ο αριθμός συμμετεχόντων θα είναι είκοσι πέντε (25). Προτεραιότητα θα δοθεί σε εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων. Η συμμετοχή είναι εντελώς δωρεάν.
Επικοινωνία:
E-mail: mail@nip-mavroud.thesp.sch.gr
Τηλ.: 6986733756
Νηπιαγωγείο Μαυρουδίου: «Εργαστήριο: Τέχνη και Συναισθήματα. Οι σκέψεις μέσα από τα χρώματα»
Reviewed by thespro.gr
on
Πέμπτη, Μαρτίου 31, 2022
Rating:
![Νηπιαγωγείο Μαυρουδίου: «Εργαστήριο: Τέχνη και Συναισθήματα. Οι σκέψεις μέσα από τα χρώματα»](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhLAOk6K3-2-jlQ9cMg6nY9sKLiuZ3uhuWCBikmheQM_XaecqLcZUMMWAZxwlkG1YQQghvjqkvwtj0kXZahePdS5_9ZtiNpZEPwTN-R8-LARbEXCaMYKeRvhHDd_ihooit8-93VIm5mLW0LJooOLemvVytVFE2pM0poiG2cRX8_LrWJv4IHTq21w1CAkQ/s72-w400-c-h400/Social%20Media%20banner%20(1).jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια: