51χρονος ασθένησε εν πλω σε ιστιοφόρο - Συνδρομή του λιμενικού με 2 σκάφη
Ενημερώθηκαν, απογευματινές ώρες χθες, οι Λιμενικές Αρχές Ηγουμενίτσας, Συβότων και Πάργας για περιστατικό ασθένειας 51χρονου αλλοδαπού επιβαίνοντα σε Ι/Φ σκάφος Ελληνικής σημαίας, το οποίο έπλεε στη θαλάσσια περιοχή βορειοανατολικά ν. Αντίπαξων.
Στο σημείο έσπευσαν δύο (02) περιπολικά σκάφη Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ., όπου εντόπισαν το εν λόγω Ι/Φ σκάφος με δέκα (10) επιβαίνοντες, ενώ ο 51χρονος μετεπιβιβάστηκε σε περιπολικό σκάφος Λ.Σ. -ΕΛ.ΑΚΤ. και μεταφέρθηκε με ασφάλεια στον λιμένα Πάργας.
Στη συνέχεια, παρελήφθη από ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ και διεκομίσθη στο Γενικό Νοσοκομείο Πρέβεζας για ιατρική περίθαλψη.
51χρονος ασθένησε εν πλω σε ιστιοφόρο - Συνδρομή του λιμενικού με 2 σκάφη
Reviewed by thespro.gr
on
Πέμπτη, Ιουλίου 07, 2022
Rating:
![51χρονος ασθένησε εν πλω σε ιστιοφόρο - Συνδρομή του λιμενικού με 2 σκάφη](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhyZm9SeEPSSOMBbhp4wEG2BmmaTKcgBr6dI8vcFSntsaLaLqNdEkL2mwQPfYJd7FDOPdqjsjulp7V9EvNqkb1hU0kXbDpht9yCEgz_mLLZkOBOoA0E9bQ0BII-GjrRFBRK9xRGdMedHcP1cCg32wi8uDpsi49FaR9Ra5g-ivz9AQkWStft27gmuXcc4A/s72-w640-c-h360/%CE%A3%CE%9A%CE%91%CE%A6%CE%9F%CE%A3%20%CE%9B%CE%99%CE%9C%CE%95%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%A5.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια: