Μ. Κάτσης για την απένταξη του Επιχειρηματικού Πάρκου: Σε τι ανταποκρίθηκαν τελικά οι άριστοι; Ήρθε η ώρα για πολιτική αλλαγή
Μ. Κάτσης για την απένταξη του Επιχειρηματικού Πάρκου: Σε τι ανταποκρίθηκαν τελικά οι άριστοι; Ήρθε η ώρα για πολιτική αλλαγή
Την απένταξη του Επιχειρηματικού Πάρκου Ηγουμενίτσας (Εμπορευματικού Κέντρου Ηγουμενίτσας) από το ευρωπαϊκό πρόγραμμα ADRIUP με απόφαση της αρμόδιας υπηρεσίας του Υπουργείου Ανάπτυξης σχολίαζει δηκτικά ο βουλευτής Θεσπρωτίας Μάριος Κάτσης, επιβεβαιώνοντας με τον τρόπο αυτό το ρεπορτάζ του thespro.gr .
Ο τομεάρχης Ψηφιακής Πολιτικής του ΣΥΡΙΖΑ-Προοδευτική Συμμαχία σχετικά με την αρνητική αυτή εξέλιξη για τις αναπτυξιακές προοπτικές της Θεσπρωτίας πρόεβη στην εξής δήλωση:
«Απεντάχθηκε και το Επιχειρηματικό Πάρκο Ηγουμενίτσας. Πρόκειται για άλλη μια παταγώδη αποτυχία της κυβέρνησης Μητσοτάκη και των ντόπιων αρίστων του. Η φράση του εγγράφου του Υπουργείου Ανάπτυξης «έχουν παρέλθει πάνω από 2.5 έτη χωρίς ουδεμία ανταπόκριση» κάνει το μέσο πολίτη της Θεσπρωτίας να αναρτιέται τελικά σε τι ανταποκρίθηκαν οι άριστοι; Τι έχει να πει ο κ. Γιόγιακας και ο κ. Πορφύρης που παρέλαζαν στα Υπουργεία και τις Υπηρεσίες το 2019 τάζοντας την αδειοδότηση ενός αναπτυξιακού έργου για το νομό μας που βρήκαν ενταγμένο στο ADRIUP από την περίοδο του ΣΥΡΙΖΑ; Το μόνο που απέμεινε είναι μια υπόσχεση, 2 φωτογραφίες και εκατοντάδες απευθείας αναθέσεις σε ημετέρους.
Τελικά αυτή η φράση «ουδεμία ανταπόκριση» χαρακτηρίζει μια ολόκληρη θητεία της πιο ανίκανης και επικίνδυνης κυβέρνησης που γνώρισε ο τόπος. Τελικά οι άριστοι αποδείχθηκαν άχρηστοι.
Ήρθε η ώρα για μια μεγάλη πολιτική αλλαγή ώστε η Θεσπρωτία να αφήσει την οπισθοδρόμηση δεκαετιών και να ξαναγυρίσει στο δρόμο της ανάπτυξης, της προόδου και των έργων ουσίας με κοινωνική δικαιοσύνη»
Μ. Κάτσης για την απένταξη του Επιχειρηματικού Πάρκου: Σε τι ανταποκρίθηκαν τελικά οι άριστοι; Ήρθε η ώρα για πολιτική αλλαγή
Reviewed by thespro.gr
on
Τετάρτη, Ιανουαρίου 04, 2023
Rating:
![Μ. Κάτσης για την απένταξη του Επιχειρηματικού Πάρκου: Σε τι ανταποκρίθηκαν τελικά οι άριστοι; Ήρθε η ώρα για πολιτική αλλαγή](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEii0IzRzQOpAGJEe0WLmoCSXol5RRGmCw-9VhcwPGy9pIZdv1Fg671HWyWg2OsOpT---1BlEq0vGKaXkCDpwq1Wmup23qPY7CrpZvaGQcilKzb-dbDV3gy6l0lEtti65JCHIU0ZMx8iySOb90-2Gsw8iBymQQHoc67PMQsm3ut5Hq_9F4L8SRrfR9m9_g/s72-w640-c-h334/%CE%9B%CE%99%CE%9C%CE%91%CE%9D%CE%99%20%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%A3%CE%97%CE%A3.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια: