Κλείνουν οι παιδικές χαρές και στο δήμο Φιλιατών
Σε άμεση εφαρμογή της αριθ. 2/26.4.2024 απόφασης της Επιτροπής Ελέγχου Παιδικών Χαρών των ΟΤΑ α’ βαθμού του Ν. Θεσπρωτίας του άρθρου 9 της αριθ. 28492/2009 (Β΄ 931) απόφασης του Υπουργού Εσωτερικών όπως τροποποιήθηκε και ισχύει, διακόπτεται προσωρινά η λειτουργία των παιδικών χαρών του Δήμου, καθώς δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία επανέκδοσης και έκδοσης των απαιτούμενων πιστοποιητικών καταλληλότητας λειτουργίας.
Με γνώμονα τη διασφάλιση του ύψιστου βαθμού ασφάλειας των υφιστάμενων παιδικών χαρών, ο Δήμος Φιλιατών ενημερώνει τους δημότες και κατοίκους του, ότι έχει ήδη προβεί στις απαραίτητες τεχνικές παρεμβάσεις, καθώς και στην προβλεπόμενη διαδικασία για την, κατά περίπτωση, επανέκδοση/έκδοση των οικείων πιστοποιητικών καταλληλότητας των παιδικών χωρών.
Ευχαριστούμε για την κατανόηση.
Κλείνουν οι παιδικές χαρές και στο δήμο Φιλιατών
Reviewed by thespro.gr
on
Παρασκευή, Μαΐου 17, 2024
Rating:
![Κλείνουν οι παιδικές χαρές και στο δήμο Φιλιατών](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiGRIXGgz1mco0fO1jP_eKsJHPEg8W9MegQBRJDNYJv8sc0dxZ5JXdkSrbvfTzjefsCLuM4rgQzWLr0ElCJZGmDJ7uNQXl0QarVDQXU7jR_otQxT8_kjQMs9L2DX8c16kQJbx7u7HnA3XB1A4oTNpZa1j5xZ6nDpBNArqkiIlRSgnRRFoW1NZ5Nwsqv3gE/s72-w640-c-h432/441034106_437235825668455_1804356847842417795_n%20(1)2.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια: