Συνελήφθη, χθες (11-03-2018) το απόγευμα στη Σαγιάδα Θεσπρωτίας, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Φιλιατών, μία 63χρονη υπήκοος Γαλλίας, η οποία κατηγορείται για μεταφορά μίας μη νόμιμης μετανάστριας.
Συγκεκριμένα, μετά από αστυνομικό έλεγχο που έγινε σε Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο, που οδηγούσε η 63χρονη, διαπιστώθηκε ότι μετέφερε μία 40χρονη υπήκοο Αλβανίας, που συνόδευε και το ανήλικο παιδί της, η οποία στερούνταν νομιμοποιητικών εγγράφων παραμονής στη χώρα.
Το Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο που χρησιμοποιήθηκε για τη λαθρομεταφορά, κατασχέθηκε.
Οι συλληφθείσες θα οδηγηθούν στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Θεσπρωτίας ενώ την προανάκριση διενεργεί το Α΄ Τμήμα Συνοριακής Φύλαξης Φιλιατών.
Συγκεκριμένα, μετά από αστυνομικό έλεγχο που έγινε σε Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο, που οδηγούσε η 63χρονη, διαπιστώθηκε ότι μετέφερε μία 40χρονη υπήκοο Αλβανίας, που συνόδευε και το ανήλικο παιδί της, η οποία στερούνταν νομιμοποιητικών εγγράφων παραμονής στη χώρα.
Το Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο που χρησιμοποιήθηκε για τη λαθρομεταφορά, κατασχέθηκε.
Οι συλληφθείσες θα οδηγηθούν στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Θεσπρωτίας ενώ την προανάκριση διενεργεί το Α΄ Τμήμα Συνοριακής Φύλαξης Φιλιατών.
Συνελήφθη 63χρονη Γαλλίδα στη Σαγιάδα , η οποία μετέφερε μία μη νόμιμη μετανάστρια
Reviewed by thespro.gr
on
Δευτέρα, Μαρτίου 12, 2018
Rating:
![Συνελήφθη 63χρονη Γαλλίδα στη Σαγιάδα , η οποία μετέφερε μία μη νόμιμη μετανάστρια](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhPOt9HIg3_GICMNJw97GbzSeQHhWFG6sqfotmUknzRu0HsxfjG8StQfgTLr0gZiGyjM6l934-g5bo0PRHqod2S9H9HXw_J1hTF7QXfq6WxSiigkt0smjAloPvCsh9vU_jA35u82AhgK74/s72-c/%25CE%25A3%25CE%25A5%25CE%259B%25CE%259B%25CE%2597%25CE%25A8%25CE%2597+%25CE%2593%25CE%25A5%25CE%259D%25CE%2591%25CE%2599%25CE%259A%25CE%2591.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια: