Πρωταθλητής Ευρώπης στη Youth League με τον Ολυμπιακό ο Θεσπρωτός Νίκος Λώλης

Τον τίτλο του πρωταθλητή Ευρώπης σε επίπεδο Νέων, πανηγυρίζει ο Ολυμπιακός και μαζί του το ελληνικό ποδόσφαιρο. Η Κ19 των «ερυθρόλευκων» νίκησε 3-0 τη Μίλαν στον τελικό του Youth League στη Νιόν και έγινε η πρώτη ελληνική ομάδα που κατακτά ευρωπαϊκό τρόπαιο στα χρονικά των διασυλλογικών διοργανώσεων της UEFA.

Στο δυναμικό της πρωταθλήτριας ομάδας, ήταν και ένα δικό μας παιδί, ο Νίκος Λώλης από το Λαδοχώρι Ηγουμενίτσας, ο οποίος τα τελευταία χρόνια ανεβαίνει εντυπωσιακά γρήγορα τα σκαλοπάτια της επιτυχίας.

Το ματς κρίθηκε μέσα λιγότερο από ένα δεκάλεπτο στο β΄ ημίχρονο, όταν ο Ολυμπιακός προηγήθηκε 3-0 με πέναλτι του Μουζακίτη (60΄), σουτ του Παπακανέλλου (61΄) και εκπληκτικό «ψαλίδι» του Μπάκουλα (66΄).

Πρωταθλητής Ευρώπης στη Youth League με τον Ολυμπιακό ο Θεσπρωτός Νίκος Λώλης Πρωταθλητής Ευρώπης στη Youth League με τον Ολυμπιακό ο Θεσπρωτός Νίκος Λώλης Reviewed by thespro.gr on Τρίτη, Απριλίου 23, 2024 Rating: 5