Διακρίσεις για τους αθλητές του “Πρωτέα” στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18 στην Πάτρα.

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18 που διεξήχθη στην Πάτρα συμμετείχε ο σύλλογος μας .
Στα 400 μέτρα με εμπόδια η ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΠΑΠΠΑ κατέκτησε την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο με επίδοση 1.02.67 συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις και για την φετινή χρονιά .
Την τέταρτη θέση κατέκτησε η ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΓΚΑΝΑΡΑ στο άλμα εις τριπλούν με επίδοση 11.93 μέτρα.
Την ένατη θέση στον τελικό των 400 μέτρα με εμπόδια κατέκτησε ο ΔΗΜΗΤΡΗ ΒΛΑΧΟΣ με επίδοση 58.49 που αποτελεί ατομικό ρεκόρ.
Την 16η θέση κατέκτησε στον τελικό των 400 μέτρων ο ΤΙΜΟΣ ΡΑΠΤΗΣ με επίδοση 52.87.
Καλές επιδόσεις και από τα υπόλοιπα παιδιά που συμμετείχαν στο μεγαλύτερο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που έλαβαν συμμετοχή 1500 αθλητές και αθλήτριες.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες και στους προπονητές του ΓΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ ΣΤΙΒΟΣ και τους χορηγούς της ομάδας για την διαρκή υποστήριξη.

Διακρίσεις για τους αθλητές του “Πρωτέα” στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18 στην Πάτρα. Διακρίσεις για τους αθλητές του “Πρωτέα” στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18 στην Πάτρα. Reviewed by thespro.gr on Τρίτη, Ιουλίου 04, 2023 Rating: 5