Βασίλης Γιόγιακας: 42 προσλήψεις επικουρικού προσωπικού στο Νοσοκομείο Φιλιατών
Με 42 άτομα νοσηλευτικό και λοιπό προσωπικό ενισχύεται τις αμέσως επόμενες ημέρες το Γενικό Νοσοκομείο Φιλιατών.
Πρόκειται για 8 θέσεις ΤΕ Νοσηλευτών/τριών, 10 θέσεις ΔΕ Βοηθών Νοσηλευτών/τριών, 5 θέσεις ΥΕ Μεταφορέων Ασθενών, 3 θέσεις Χειριστών Εμφανιστών, 3 θέσεις Βοηθών Ιατρικών και Βιολογικών Εργαστηρίων, 6 θέσεις ΔΕ Πληρωμάτων Ασθενοφόρων, 2 θέσεις ΤΕ Μαιών, 1 θέση ΤΕ Διοίκησης Μονάδων Υγείας, 2 θέσεις ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων και 2 θέσεις ΥΕ Βοηθητικού Προσωπικού.
Οι θέσεις αφορούν επικουρικό προσωπικό που θα προσληφθεί για 2 χρόνια.
«Η διαχείριση της πανδημίας κάνει ακόμα πιο επείγουσα την ανάγκη να ενισχυθεί το Νοσοκομείο Φιλιατών. Ο Διοικητής της 6ης Υγειονομικής Περιφέρειας κύριος Καρβέλης επέδειξε εξαιρετικά αντανακλαστικά και γι’ αυτό τον ευχαριστούμε» δήλωσε ο βουλευτής Θεσπρωτίας της Νέας Δημοκρατίας Βασίλης Γιόγιακας, ο οποίος την περασμένη εβδομάδα είχε προαναγγείλει την έγκριση 8 θέσεων για τον Τομέα ΕΚΑΒ Ηγουμενίτσας και 5 θέσεων για τον Τομέα ΕΚΑΒ Παραμυθιάς.
Βασίλης Γιόγιακας: 42 προσλήψεις επικουρικού προσωπικού στο Νοσοκομείο Φιλιατών
Reviewed by thespro.gr
on
Δευτέρα, Απριλίου 06, 2020
Rating:
![Βασίλης Γιόγιακας: 42 προσλήψεις επικουρικού προσωπικού στο Νοσοκομείο Φιλιατών](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhg81M78kxq6lnWBRAgmXDh9o7IU9AoVYkiutUn0kWwX74O1N9LpvX3KN30l8yZl2fY9czukc6CX5TQrkP1JaL10wmgZS1EEJTeoXQl3DY3iJqDoEGFVhsP9o2eRiW7EI4CzbZVTjHwh-VD/s72-c/%25CE%259D%25CE%259F%25CE%25A3%25CE%259F%25CE%259A%25CE%259F%25CE%259C%25CE%2595%25CE%2599%25CE%259F+%25CE%25A6%25CE%2599%25CE%259B%25CE%2599%25CE%2591%25CE%25A4%25CE%25A9%25CE%259D.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια: