2η θέση και για τον Δημήτρη Στόλη στο 6ο International Turkish Open

Την δόξα της αδερφής του Μαρίας, φαίνεται πως "ζήλεψε" ο 22χρονος πρωταθλητής του Shotokan Κarate Black Belt Ηγουμενίτσας Δημήτρης Στόλης, αφού και αυτός με τη σειρά του τερμάτισε στην δεύτερη θέση στο 6o Διεθνή τουρνουά Καράτε, Turkish Open που πραγματοποιήθηκε στην Κωνσταντίνουπολη.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Δημήτρης κατάφερε να αποκλείσει το νούμερο 6 στην παγκόσμια κατάταξη στο καράτε.

Σημαντική ήταν και η παρουσία του 14χρονου Κωνσταντίνου Μπίνα, ο οποίος κατάφερε και τερμάτισε στην 5η θέση, στην παρθενική του εμφάνιση σε διεθνείς αγώνες.

Οι νέες επιτυχίες των αθλητών του Shotokan Κarate Black Belt Ηγουμενίτσας, αποδεικνύουν την μεθοδική δουλεία που γίνεται στον Σύλλογο, υπό την καθοδήγηση του πρώην πρωταθλητή του καράτε και πατέρα των δύο αδερφών κ. Κυριάκο Στόλη.

2η θέση και για τον Δημήτρη Στόλη στο 6ο International Turkish Open 2η θέση και για τον Δημήτρη Στόλη στο 6ο International Turkish Open Reviewed by thespro.gr on Κυριακή, Δεκεμβρίου 17, 2017 Rating: 5